Jak bardzo człowiek jest uzależniony od natury? W codziennych sprawach na pewno jest to znaczące. Nasza praca, czy plany mogą być uzależnione od pogody. Nie wspominając, że aby przetrwać trzeba coś jeść i pić. A co ma z tym wspólnego nasze ciało? Okazuje się, że wiele, bo stan urody jest uzależniony od…Księżyca!

Niejednokrotnie ktoś nam mówił, lub gdzieś przeczytałyśmy, żeby nie obcinać włosów, gdy Księżyc zaczyna maleć. Okazuje się, że ma to duży wpływ na to, czy po zabiegu będziemy miały łupież i czy farba odpowiednio się utleni. Poznajmy, więc kalendarz księżycowy.

Po pierwsze zacznijmy od faz Księżyca. Możemy wymienić: nów, czas między nowiem, a pełnią, pełnię, i okres pomiędzy pełnią, a nowiem. Każda z nich ma swoją charakterystykę.

Nów, to czas gdy Księżyc jest najmniej widoczny. Może to wpływać na nasze zmęczenie, które będziemy mocniej odczuwać. To idealny moment na zabiegi wzmacniające i regenerujące. Jeśli wtedy zdecydujemy się na przejście na dietę, to możemy w niej nie wytrzymać, bo nasz apetyt będzie wzmożony. Ale jeśli uda się go przezwyciężyć, to będziemy na najlepszej drodze do utraty kilogramów, bo podczas nowiu organizm łatwo oczyści się z toksyn.

Gdy Księżyc zaczyna rosnąć możemy udać się do fryzjera. Wtedy nasze włosy najlepiej się ułożą, a kolor lepiej się dopasuje. Jednocześnie im bliżej pełni, tym bardziej czujemy się osłabieni i lepiej nie wykonywać męczących zabiegów.
Długo oczekiwana pełnia dodaje nam energii, ale tym samym mocniej odczuwamy ból, więc lepiej zrezygnować z wizyty u dentysty czy depilacji woskiem. Jeśli postanowimy wtedy ufarbować włosy, to możemy liczyć na bardzo intensywny kolor.

Gdy Księżyca zacznie ubywać możemy zacząć dietę. Tym razem nasz apetyt nie będzie wzrastał, więc łatwiej ją rozpoczniemy. To idealny moment na różnego typu zabiegi. Zmienia się krzepliwość krwi i intensywność odczuwania bólu. Ale nie zapisujmy się do fryzjera, bo możemy mieć później problemy z ułożeniem fryzury i włosy będą nam wolniej odrastały.

Czy fazy Księżyca rzeczywiście tak mocno wpływają na nasze ciało? Najlepiej sprawdzić to we własnym zakresie. Czy to nie będzie romantyczne – usiąść z ukochanym w świetle Księżyca i analizować jego poszczególne fazy?