Wszystko jest ważne, jeśli chodzi o rzęsy. Ich kolor, długość, kształt i sposób wywijania się ku górze. Nadal jednak najważniejsza jest grubość. To dzięki niej zyskujemy sporo objętości na linii rzęs, a włoski odgrywają lepiej swoją rolę ochroniarza dla oczu. Jak zadbać o gęstość rzęs? Jakie są skuteczne metody na pogrubienie rzęs?

Zacznijmy od tego, że każdy człowiek ma naturalnie zaprogramowane informacje na temat rzęs. W naszych genach określony jest każdy szczegół. Wiemy, że każda rzęsa ma maksymalną długość i grubość, a ich kształt jest z góry określony. Niestety nieprawidłowa pielęgnacja i osłabianie rzęs na własne życzenie skutkuje pogorszeniem ich kondycji. Żeby wydobyć maksimum piękna naszych oczu, trzeba zadbać o pogrubienie rzęs, a to możliwe na wiele sposobów.

Czy wiesz, że…?

Ludzkie rzęsy i brwi spełniają określone funkcje. Rzęsy chronią oczy przed wodą, cząsteczkami kurzu i innymi drobinkami, które mogą dostać się do środka. Brwi zapobiegają dostawaniu się do oczu potu, deszczu, a nawet krwi w przypadku urazów.

Nasze oczy byłyby bezbronne bez brwi i rzęs, dlatego tak istotne jest dbanie o ich kondycję. Wiele osób uznaje pielęgnację rzęs za marnowanie czasu. Tymczasem pogrubienie rzęs to nie tylko chwilowa zachcianka związana z dążeniem do idealnego wyglądu. Kształt, długość i grubość włosków to również sposób na zdrowie. Oczy są jednym z ważniejszych narządów w naszym organizmie, dlatego o wzrok trzeba dbać także pośrednio, właśnie w taki sposób. Jak to zrobić?

Czy wiesz, że…?

Żywotność ludzkich rzęs wynosi 100 – 150 dni. Po wypadnięciu rzęsy następuje wzrost nowej. Na powiece górnej znajduje się około 200 rzęs, na dolnej około 100. Rzęsy powieki górnej są dłuższe (8-12 mm) od rzęs powieki dolnej (6-8 mm).

Pogrubienie rzęs to wyzwanie. Jak do każdego problemu, także tutaj trzeba myśleć taktycznie. Celem są długie, grube i wyraźnie gęste rzęsy. Można obrać różne drogi realizacji tego celu. Albo maskować problem i tuszować go tymczasowymi rozwiązaniami. Albo wykazać się cierpliwością i zadziałać na źródło problemu. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Każda ze strategii zapewni pogrubienie rzęs, ale wszystko zależy od tego, jaki konkretnie efekty nas interesuje. Ten bardziej naturalny dadzą zdecydowanie odżywki do rzęs i brwi np. Nanolash. Lepiej nie sięgać po szkodliwe zabiegi kosmetyczne na rzęsy.

Dieta wspomagająca kondycję rzęs

Na początek warto zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Nasza dieta ma wpływ nie tylko na to, ile ważymy i jak się czujemy. Dostarczanie zróżnicowanych składników odżywczych w jedzeniu jest również bardzo ważne dla rzęs. Jedząc zdrowo, poprawiamy kondycję skóry, paznokci i właśnie włosów. Pomoże zbilansowana dieta zawierająca m.in. owoce (głównie jabłka), zielone warzywa, jajka, ryby, białe mięso i produkty zbożowe. Pogrubienie rzęs można wspomóc, sięgając po sprawdzone suplementy diety, które dostarczą do organizmu brakujących witamin i mikroelementów. Produkty takie warto jednak wybierać rozsądnie, bo mogą szkodzić.

Codzienna pielęgnacja i demakijaż

Bardzo ważne dla rzęs jest również to, w jaki sposób zajmujemy się nimi w trakcie codziennej pielęgnacji. W większości przypadków albo nie zajmujemy się nimi w ogóle, albo nieświadomie im szkodzimy. Obie opcje są złe, bo o kondycję rzęs trzeba odpowiednio zadbać. Pogrubienie rzęs może uwidocznić się tylko, jeśli będą w dobrej kondycji. Na początek warto zrezygnować z wszystkiego, co może nadmiernie obciążać, uszkadzać i podrażniać delikatne włoski wokół oczu. Mowa o tuszach do rzęs (szczególnie tych wodoodpornych), przedłużaniu, hennie, permanentnej koloryzacji. Pamiętajmy też, że tylko oczyszczona skóra jest zdrowa. Makijaż zatyka bowiem pory i sprawia, że okolice oczu stają się bardziej osłabione, delikatne i podatne na podrażnienia. Właśnie dlatego demakijaż to konieczność. Trzeba wykonywać go codziennie i bardzo starannie.

Domowe sposoby na gęste rzęsy

Pielęgnacja nie musi ograniczać się tylko do unikania szkodliwych czynników. Pogrubienie rzęs można wspomóc, stosując produkty, które odżywią, zregenerują i pobudzą cebulki włosów. Wiele z takich produktów znajdziemy w szafce kuchennej (oliwa z oliwek, olej kokosowy, a nawet białko jajka) lub łazienkowej (olej rycynowy, wazelina, aloes). Z pomocą tych składników można tworzyć domowe odżywki do rzęs lub po prostu wcierać je w rzęsy i skórę powiek. Niestety żadne z wymienionych metod nie dają stuprocentowej gwarancji, że jakiekolwiek efekty się pojawią. A jeśli zadziałają to niekoniecznie tak spektakularnie, jak tego oczekujemy. Z pewnością włoski będą miały lepszą kondycję, ale pogrubienie rzęs nie zawsze da się osiągnąć domowymi metodami.

Specjalistyczne odżywki do rzęs

Najmniej popularną – co dziwne, bo jednocześnie najbardziej skuteczną – metodą są odżywki do rzęs. Coraz więcej kobiet sięga po nie, aby zadbać o pogrubienie rzęs i poprawić ich kondycję. Niestety nadal wiemy o nich mało i wolimy ufać domowym metodom. Czas to zmienić, bo w porównaniu do innych metod pielęgnacji rzęs, to właśnie dobre serum jest najlepsze. Najczęściej polecane przez specjalistów jest to marki Nanolash. Przekonaj się, czemu.

Nr 1 wśród metod na pogrubienie rzęsodżywka do rzęs i brwi Nanolash!

Nanolash idealne serum do rzes i brwiDobre serum działa bezpośrednio na źródło problemu, dlatego można uznać je za najskuteczniejsze. Składniki odżywcze zawarte w serum Nanolash nie muszą przejść długiej drogi przez układ pokarmowy i krwionośny, żeby trafić do cebulki. Precyzyjny pędzelek ułatwia nałożenie płynnego serum u nasady rzęs. Nanolash wchłania się natychmiastowo i po kilku minutach zaczyna działać. Oczywiście efekty nie są widoczne od razu, bo najpierw rzęsy muszą zostać odżywione. Pogrubienie rzęs można zauważyć około 2-4 tygodnia, chociaż wszystko zależy od podatności na składniki. Czy mamy pewność, że to w ogóle zadziała?

Stosowanie odżywek do rzęs to jedyna metoda, która daje pewność, że efekty nastąpią. To wynik wielu testów klinicznych i badań konsumenckich, które potwierdziły, że w ponad 80% przypadkach rzęsy wydłużają się i pogrubiają nawet dwukrotnie. Wyniki badań potwierdzają się również w recenzjach odżywki Nanolash, które zalewają sieć. Pogrubienie rzęs to tylko jeden z efektów, jakie zauważają kobiety. Włoski stają się lepiej odżywione, bardziej elastyczne i błyszczące, dużo dłuższe, grubsze i gęstsze. W wielu przypadkach pojawiają się również nowe rzęsy, szczególnie w miejscach ich ubytków. Żadna domowa metoda nie gwarantuje takich rezultatów.

Zalety odżywek do rzęs i brwi (w skrócie) to:

  • pewność działania w określonym czasie,
  • prostota i szybkość aplikacji na rzęsy,
  • przemyślany i przetestowany sposób działania,
  • pogrubienie rzęs widoczne po kilku tygodniach,
  • formuły oparte na naturalnych składnikach,
  • bardzo wysoka wydajność (nawet pół roku),
  • cena adekwatna do jakości i właściwości.