Dobry makijaż to taki, który wytrzyma na naszej twarzy cały dzień. Bardzo trudno o taki efekt, zwłaszcza w ciepłe dni, kiedy jeszcze bardziej się pocimy. Oczywiście można wybierać kosmetyki, które mają wielogodzinne działanie, ale nie oszukujmy się, większość z nich jest przereklamowana. Natomiast te, które rzeczywiście długo się utrzymują kosztują fortunę. Co nam, zatem pozostaje? Jest jedno wyjście – trzeba pomyśleć o używaniu bazy.

Jednym z tego typu kosmetyków jest „Stay Flawless” marki Benefit. Jak zapewnia producent, jego produkt pozwoli nam cieszyć się nienagannym wyglądem przez 15 godzin. Do tego ma poprawiać stan skóry. Obietnice są całkiem duże, więc warto sprawdzić, jak to jest naprawdę.

Baza ma ładne opakowanie, które zwraca uwagę. Na pudełku jest użyty czarny mat w połączeniu ze skuwką w kropki. Ale najważniejsza jest zawartość, która może nas lekko zaskoczyć. Zazwyczaj bazy mają formę kremu lub żelu, a w tym przypadku jest to sztyft. Ma on kolor skóry, ale nie należy się obawiać, że będzie się przebijał przez podkład. Po nałożeniu, staje się całkowicie niewidoczny na twarzy.

Aplikacja kosmetyku przypomina nakładanie szminki, tylko że na całą buzię. Baza od razu nadaje zmatowienie skóry. Niestety trochę utrudnia nałożenie fluidu, bo kosmetyk szybko zastyga i ciężko zrobić jakiekolwiek poprawki. A co z jego trwałością? Nie musimy się obawiać, że to była tylko reklama, bo baza przedłuża utrzymywanie się podkładu przez cały dzień. Nawet wieczorem próbując zmyć make-up możemy mieć z tym lekki problem.

Producent nie kłamał, co do wytrzymałości bazy, ale z dbaniem o zdrowie skóry trochę przesadził. Raczej nie zauważymy żadnej poprawy. Co więcej należy pamiętać, że ten kosmetyk ma w składzie głównie silikony, więc częste stosowanie może zapychać pory i pogorszyć stan cery. Na szczęście w produkcie są zawarte także olejki jojoba i z oliwek.

„Stay Flawless” jest jedną z lepszych baz pod makijaż dostępnych na rynku. Jej działanie zadowoli każdą kobietę. Jedyne, co może zniechęcić do tego kosmetyku to cena, która wynosi 150 zł. Dlatego najlepiej kupujmy ten ideał podczas promocji.