Lato to pora roku podczas, której nasza skóra nabiera pięknego złoto-brązowego koloru. Wtedy jeszcze chętniej ją podkreślamy. Mogą nam w tym pomóc cienie po powiek. Jednak w tej funkcji nie sprawdzą się typowe kosmetyki w proszku, czy prasowane. Najlepszym rozwiązaniem będą produkty w formie kremu.

Jedną z firm, które udostępniają takie kredki do powiek jest Artdeco. Specjalnie na wakacje wprowadzili nową linię „Miami 2014”. Ma ona być idealnym wykończeniem letniego makijażu. W swojej gamie kolorystycznej mają takie barwy jak: Rich Girl, Tropical Monsoon, Cool Atlantic, Cruise Ship, American Girl, City Highlight, Caribbean Coffee, Metropolitan City. Niestety w polskich drogeriach dostępne są tylko cztery z wymienionych odcieni: beż, brąz, stalowy i różowy. Pozostałe kolory możemy zakupić wyłącznie przez internet. Cena za niecałe 2 g jest dosyć wygórowana, bo wynosi nawet 50 zł. Ale sprawdźmy czy kredka jest warta tej kwoty.

Zacznijmy od opakowania, które jest utrzymane w eleganckiej stylistyce. Metaliczna czerń jest przeplatana metalicznym wykończeniem danej wersji kolorystycznej. Dodatkowo cień jest w postaci wykręcanej kredki, więc jego użytkowanie jest proste i higieniczne. Nie musimy nic nakładać palcem i męczyć się ze struganiem końcówki. Niestety kosmetyk jest mało wydajny. Po około 4 miesiącach produkt może być już na wykończeniu.

Dużym plusem „Waterproof Long-Lasting Eyeshadow Stick” jest jej delikatna, kremowa konsystencja, którą łatwo się rozprowadza na powiekach. Nie wchodzi w załamania i nie tworzy żadnych smug. Kolory są tak dobrane, że w połączeniu z opalenizną, dodatkowo ją podkreślają. Działanie opalizujące, które zapewniał producent rzeczywiście działa. Podczas wakacji kredki sprawdzą się szczególnie dobrze, ponieważ są wodoodporne, więc śmiało można w nich wchodzić do morza, jeziora czy innego zbiornika wodnego.
Kremowe cienie do powiek z serii „Miami 2014” idealnie się sprawdzą na opalonej skórze. Podkreślą jej złocisty odcień i dodadzą spojrzeniu świeżości. To zdecydowany faworyt w kwestii wakacyjnych kosmetyków do makijażu.