Sekretem dobrego makijażu nie jest tylko odpowiedni dobór podkładu czy też pędzli do malowania. To przede wszystkim dokonanie właściwego wyboru za równo cieni do powiek jak i tuszu. Z pewnością wielu ludzi, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego jak fakt ten jest ważny. Dzięki temu, że wybierzemy najlepszy rodzaj cieni, uda nam się wydobyć cechy koloru tęczówki na zewnątrz. Dzięki dobremu nałożeniu cieni będziemy w stanie także, nadać oku nieco innego kształtu, czy też sprawić iż wydawać się będzie ono znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Piwny odcień oczu, zdarza się pośród nasze populacji, stosunkowo rzadko. Dlatego też, jeśli to właśnie my jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami takich tęczówek, możemy czuć się dumne i bardzo wyróżnione. Jeśli zależy nam by nasze spojrzenie nabrało głębi warto zastosować podczas makijażu przede wszystkim odcienie naturalne. Jeśli jednak chcemy by nasze spojrzenie wydawało się być nieco jaśniejsze i bardziej lekkie, warto użyć łagodnych beżów, odcieni złota oraz lilii. Należy jednak unikać odcieni zieleni oraz błękitów, które nie dobrze współgrają z barwą naszych oczu.

DO tak pięknych oczu, wspaniale pasować będzie nieco ciemniejsza ich oprawa. Jeśli natura obdarzyła nas długimi, grubymi rzęsami, jest to zbędne. Jeśli jednak chcemy sprawić bo oko nabrało nieco innego kształtu, warto użyć eyliner w odcieniach brązu, szarości lub też czerni.

Na koniec, nie można zapomnieć o dodaniu masakry, która jest jednym z najważniejszych, choć końcowych etapów makijażu. Dzięki niej nasze rzęsy będą ciemniejsze, grubsze oraz bardziej podkręcone. Oko dzięki sprawnemu użyciu maskary będzie większe. Do tego rodzaju czynności można użyć wszystkie dostępne rodzaje tuszów, w zależności do naszych potrzeb. Do dyspozycji mamy wiec za równo tusze podkręcające, jak i wydłużające czy też pogrubiające. Zdarzają się także maskary kolorowe, w tym przypadku jednak, warto pozostać przy naturalnym brązie czy też czerni.

2 Komentarze “Jaki makijaż dla kobiet o brązowych oczach?”

  1. es-honorata

    Kochane, dla piwnookich (tak jak ja!) najlepsze są moje ukochane FIOLETY <3 Pięknie podkreślają kolor oczu i wyglądają mega elegancko. Szkoda, że o nich zapomnieliście, bo sprawdzają się lepiej niż te zielone odcienie..

  2. Monisia

    musze pokazać ten artykuł koleżance, wreszcie może bedzie wyglądać jak człowiek hehe