Uzyskanie idealnego makijażu nie jest proste. Trzeba opanować różne techniki nakładania kosmetyków, umieć dobierać kolory i zadbać o trwałość make-upu. Jednym z częstych problemów jest całodzienna odporność cieni do powiek. Zazwyczaj już po kilku godzinach produkt się osypuje i wałkuje na załamaniu powiek. Efekt jest daleki od tego, co widziałyśmy na początku dnia.

Najlepszym sposobem na przedłużenie trwałości cieni jest nałożenie pod nie bazy. Pozwoli ona utrzymać się kosmetykom na powiece przez cały dzień. Kolor nad okiem nie powinien się zmienić, co więcej taki produkt może wydobyć głębię barw. Ten specyfik ma za zadanie ochronić nas (a właściwie makijaż naszych oczu) przez działaniem zjawisk atmosferycznych np. deszczu, wilgoci i wysokiej temperatury.

Jedną z lepszych baz pod cienie jest „Eyeshadow Base” marki Artdeco. Jest to niemiecka firma, która udostępnia swoje kosmetyki w różnych krajach m.in. w Polsce. Ich produkty możemy znaleźć na stronach internetowych lub w popularnych perfumeriach.

Proponowana baza jest zapakowana z niewielkim czarnym pojemniczku, o pojemności 5 ml. Za taką ilość zapłacimy około 35 zł. Nie jest to wygórowana kwota, biorąc pod uwagę wydajność kosmetyku oraz jego działanie.

Jak posługiwać się tego typu produktem? W podobny sposób, jak używamy kremu. Niewielką ilość bazy nabieramy na palec i wklepujemy w powieki. Już po chwili możemy nałożyć wybrany cień do powiek. Prawda, że proste? Jest tylko jedna uwaga, którą warto zapamiętać. Jeśli chcemy blendować kolory, to odczekajmy około 5 minut, żeby kosmetyk się dobrze wchłonął i nie mieszał z cieniem.

Po użyciu bazy Artdeco, możemy liczyć na bardziej intensywny kolor na naszych powiekach i przede wszystkim na długą trwałość. Po aplikacji kosmetyku cienie utrzymają się nad naszymi oczami nawet do 8-10 godzin.

Jeśli jesteśmy fankami malowania oczu cieniami do powiek, to zdecydowanie powinnyśmy pomyśleć o zakupie przeznaczonej do tego celu bazy.