Długie włosy są kojarzone z pięknem i seksapilem, a krótkie fryzury sprawiają, że ich posiadaczki uchodzą za osoby pewne siebie i zadziorne. Na którą więc długość postawić? Takie pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Odpowiedź nigdy nie będzie taka sama dla każdej pani. Dużo, bowiem zależy od tego, jakie typy uczesań pasują do naszej urody.

Zastanówmy się, kiedy warto skrócić nasze fryzury:

 1. Im bardziej zniszczone mamy włosy, tym więcej ich trzeba ściąć. Często się przed tym bronimy, ale tylko wtedy nasze pasma będą zdrowe i piękne. Regeneracja fryzury jest najczęstszym powodem, dla którego sięgamy po nożyczki.
 2. Jeśli mamy dość czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Suszenie włosów sięgających za klatkę piersiową trwa nawet pół godziny, a krótkich zaledwie 5-10 minut.
 3. Jeśli nie chcemy już farbować włosów, to jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego koloru (poza ściąganiem barwy w salonie, co bardzo niszczy kondycję fryzury) jest ścięcie kosmyków.
 4. Mamy po prostu ochotę na spektakularną zmianę.
 5. To idealna fryzura na lato.
 6. Czasem krótkie włosy lepiej pasują do danego typu urody np. do niskich czy dojrzałych kobiet i do owalnego kształtu twarzy.

A kiedy lepiej pozostać przy długich włosach:

 1. Gdy czujemy, że tylko w takiej długości będziemy się dobrze czuły.
 2. Jeśli lubimy wymyślać nowe upięcia i wiązania, to lepiej sprawdzą się do tego długie pasma.
 3. We włosach sięgających za ramiona czujemy się kobieco.
 4. Lubimy słuchać komplementów, jakie to długie włosy zapuściłyśmy.
 5. W zimniejsze dni rozpuszczone włosy dodają nam ciepła.
 6. Niektórym paniom lepiej pasują dłuższe fryzury np. bardzo wysokim kobietom czy tym o nieregularnych rysach twarzy.

Bez znaczenia, którą długość włosów wybierzemy, zawsze dobrze przemyślmy swoją decyzję. O ile z zapuszczania pasm łatwo zrezygnować, to ich odrastanie jest czasochłonne. Jeśli chcemy być zadowolone z naszego uczesania, najlepiej dobierajmy je do typu naszej urody, a wtedy bez względu na to czy mamy długie czy krótkie włosy, zawsze będziemy pięknie wyglądały.